IRONCARE SPLASH & DASH

Overall Finish List

April 12, 2012


Results By 4 Peaks Racing

Swim 1500m

Female Finishers

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time  
       1    ERICA MCCLURG                                            95    41   F       1 40-44               22:11.3
       2    CHANDREA LUTOSTANSKI                                    180    37   F       1 35-39               24:46.9
       3    TABITHA THORNHILL-JONES                                 155    42   F       2 40-44               25:35.1
       4    LISA SMITH-CIMINO                                       199    46   F       1 45-49               28:19.7
       5    STEPHANIE MAXWELL                                        92    36   F       2 35-39               30:07.7
       6    ANGELA FAIRCHILD                                        225    42   F       3 40-44               30:20.2
       7    DOROTHY WATERHOUSE                                      169    53   F       1 50-54               32:03.6
       8    MARILEE SMITH                                           140    39   F       3 35-39               32:26.8
       9    ICHHA SETHI                                             134    36   F       4 35-39               32:27.4
      10    SUSAN WEST                                              170    40   F       4 40-44               33:24.4
      11    DONNA GAUDET                                             47    46   F       2 45-49               36:25.7
      12    JOCELYN SKOGEBO                                         139    38   F       5 35-39               39:22.1
      13    CYNTHIA KRAFT                                            76    42   F       5 40-44               42:06.8
      14    GAIL SEIBOLT                                            132    57   F       1 55-59               43:05.6
      15    JOAN MCGUE                                               99    57   F       2 55-59               44:50.3
      16    TERRI MCHANEY                                           100    43   F       6 40-44               48:03.0


Male Finishers

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time  
       1    JOSEPH COURTNEY                                         181    47   M       1 45-49               22:26.3
       2    NICK GOFF                                                50    34   M       1 30-34               22:45.7
       3    JEFF HUNTLEY                                            197    42   M       1 40-44               23:53.5
       4    JESSE MORENG                                            228    32   M       2 30-34               26:52.6
       5    MARK BRODNIK                      CHANDLER  AZ           14    42   M       2 40-44               28:41.5
       6    BRADY DOHRMANN                                           36    32   M       3 30-34               29:07.9
       7    TODD FARRAN                                              41    35   M       1 35-39               29:09.4
       8    SEAN MCMANUS                                            102    24   M       1 20-24               30:42.1
       9    JOHN CAMORIANO                                           20    55   M       1 55-59               32:20.3
      10    JAMES COOK                                               31    46   M       2 45-49               34:54.6
      11    BRYAN HUSKEY                                             64    34   M       4 30-34               37:52.6
     DNF    ROBERT SCOVILL                                          130    51   M         50-54                      



 

Swim 750m

Female Finishers

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time  
       1    JESSICA WILDER                                          174    51   F       1 50-54               13:51.5
       2    MELISSA TELLEZ                                          151    23   F       1 20-24               16:04.9
       3    MARCI GLUCK-STAVART                                     216    41   F       1 40-44               18:27.4
       4    DENISE MACHADO                                           87    41   F       2 40-44               24:26.7
       5    SUSANNE NG WILLIAMS                                     175    62   F       1 60-64               24:37.6
       6    JANET CHAFEY                                             23    46   F       1 45-49               25:43.9
       7    DAMARYS NIMETH                                          115    40   F       3 40-44               38:31.9


Male Finishers

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time  
       1    MIKE IAQUINTA                                           191    36   M       1 35-39               14:38.2
       2    GRAEME PARKES                                           226    40   M       1 40-44               14:54.3
       3    ERIN MORLEY                                             106    37   M       2 35-39               18:31.7
       4    ERIC BOLLES                       SCOTTSDALE  AZ         10    44   M       2 40-44               19:39.2